ژرفا
 
قالب وبلاگ

سلام آیه ی ۴۰ سوره بقره را دیدید؟ جمله ی اذکروا نعمتی یادکنید نعمتهایم را!  

یک ورق برداشتم و نوشتم نعمتهایی که الان توی زندگیم دارم: 

۱. قلمی که باهاش مینویسم 

۲. کاغذی که روش مینویسم 

۳. کتابهایی که دارم 

۴. لب تابم 

۵. دوربینم 

۶. موبایلم 

۷. مبلمانم 

۸. تختم 

۹.لباسهام....................... 

............... 

۱۰۰ . قاشق و چنگالهام 

. .........................

۲۰۰. فرش هام 

...........................

۳۰۰. لوله کشی آب خونه  

خدایا اینهمه نعمت تازه اینها فقط نعمتهایی که الان جلوی چشممه بعد فکر کردم به نعمتهایی که الان کنارم نیستند ولی توی زندگیم هستند. 

۱.پدر و مادر نازنیم 

۲.خواهر هام 

۳.برادرم  

۴.خواهرزاده هام

۵.دوستام (هدیه، هومن،پژمان،شهروز،خاطره،سورنا،ملی جون.............) 

.........................

۵۰.استادهایی که تا بحال داشتم (مولانا،پال توییچل، لوییز هی، هومن عزیز، دکترکیهان نیاو..........) 

..........................

۶۰. ستاره ها 

۶۱. خورشید 

۶۲. ماه  

..................................

اونقدر نوشتم که نمیدونم چند ساعت گذشت ولی هوا دیگه داشت روشن میشد و من هر چه بیشتر مینوشتم بیشتر متوجه میشدم که شادی درونیم بیشتر میشه از اینکه اینهمه نعمت داشتم و تابحال به این دقت بهشون نگاه نکرده بودم تعجب میکردم. تازه هر نعمتی که مینوشتم کلی عوامل برای بوجود اومدنشون نقش داشتن مثلا مینوشتم لباسهام بعد یاد کسی که برام خریده بودش می افتادم بعد به این فکر میکردم که این لباس از یک مغازه خریداری شده پس نعمت مرکز خرید هم یادم می افتاد بعد به خیاطی که اونو دوخته فکر میکردم. به چرخ خیاطی که باهاش اونو دوخته فکر کردم. بعد سازنده ی چرخ خیاطی(مخترعش،طراحش،فلزات و پلاستیکی که توش بکار رفته،روغنی که بهش میزنند،برقی که باهش کار میکنه، سیمهایی که برق رو بهش میرسونه، سدها و توربینهای تولید برق،آب و باران) 

بعد به پارچه اش فکر میکردم. کارخانه های ریسندگی نخ از پنبه و پشم( کشاورزان تولید کننده پنبه، دامداران تولیدکننده ی پشم، قیچی هایی که باهش پشم و پنبه را چیدن،زمینی که توش پنبه کشت دادن، ادوات کشاورزی، آب و باد و بارون و...) 

همینطوری که فکر میکردم دیدم همه ی هستی باهم در تعامل هستند و بدون اینکه خیلی بهش فکر کنیم همه در یک وحدت به سر میبریم. با اینکه برای خودمون من مشخص کردیم ولی توی اون من بازهم همه نقش دارند.  

ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری.  

خدایا متشکرم که در کلامت اینقدر دقیق به چیزیهایی که ما لازم داریم اشاره میکنی آری اگر ما نعمتهایمان را ببینیم دیگر نداشته هایمان را اینقدر بزرگ نمیبینیم و وقتی به داشته هایمان فکر میکنیم و شادی مارا میبینی باز بیشتر به ما نعمت میدهی. 

از استاد عزیزم متشکرم که با مقالات و آموزشهاییکه در زمینه ی شکر گزاری به ما ارائه داد در نوع نگاه ما به زندگی بسیار موثر بود امیدوارم خداوند به ایشان خیر و برکت روزافزون عطا کند. 

از شما دوستانی که به من سر زدید و این نوشته را خواندید خواهش میکنم ساعتی را برای خودتان وقت بگذارید و نعمتهایتان را ببینید و بنویسید تا حس شادی و لذت را بیشتر درک کنید.

[ سه‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1391 ] [ 09:35 ] [ ژرفا ]
.: Weblog Themes By Mihan Skin :.

درباره وبلاگ
لینک های مفید
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 127362

پارس بلاگمیهن وب هاستدانلودزپیچک